Mall Of İstanbul
facebook instagram
 

Mall Of İstanbul

MALL OF İSTANBUL HAKKINDA

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (ICSC) tarafından ‘En iyilerin en iyisi/ Best of the Best” olarak tescillenen Mall of İstanbul, Türkiye’nin en büyük alışveriş, eğlence ve yaşam merkezidir. 23 Mayıs 2014 ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan Mall of İstanbul, residence, ofis ve Hilton Mall of İstanbul oteli ile birlikte Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesini de oluşturmaktadır.

İçindeki fonksiyonlarla perakende sektörüne, ülke turizmine ve kültür sanat hayatına önemli katkılar ve yenilikler sunan Mall of İstanbul, sürdürülebilirlik yaklaşımı ile hayata geçirilmiş ve Leed Gold Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Sektörün dünyadaki en prestijli ödülü olarak kabul edilen ve en iyi AVM'lerin vizyon, inovasyon, değer, başarı (VIVA) kriterlerine göre “sürdürülebilirliğinin” değerlendirildiği yarışmada Mall of İstanbul, “Best Of The Best- En İyilerin En İyisi” olarak seçilmiş ve ülkemize büyük bir gurur yaşatmıştır.

Alışveriş, kültür-sanat ve eğlenceyi aynı çatı altında sunan Mall of İstanbul’un, kiralanabilir alanın %30'u eğlence, yeme-içme, sanat ve kültür birimlerine ayrılmıştır. 16 salon ve 3.050 koltuk kapasiteli Türkiye'nin en büyük sinema kompleksi Cinetech'te, vizyon filmlerinin yanı sıra festival filmleri de gösterime girmektedir.

700 koltuk kapasiteli MOİ Sahne 450 m² sahne alanı ile İstanbul'un en önemli performans sahnelerinden biridir. Avrupa'nın en büyük temalı kapalı eğlence parkı MOİPARK’ta ise farklı yaş gruplarına hitap eden eğlence alanları bulunmaktadır.

Mall of İstanbul, 365 mağazası ile yerli ve yabancı binlerce markaya ev sahipliği yapmakta, Türk ve dünya mutfağından lezzetlerin sunulduğu restaurant ve cafeleri ile farklı damak tatlarına hitap eden yüzlerce seçenek sunmaktadır.

Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Mall of İstanbul’da, Türk kültürünü yansıtan geleneksel ve el yapımı ürünlerin yer aldığı Old Baazar’da yer almaktadır.

Ödüllerle dolu bir geçmiş

Mall of İstanbul, henüz geliştirme aşamasındayken ulusal ve uluslararası birçok ödüle layık görülmüştür. Mall of İstanbul, 2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde "En İyi Karma Kullanım Projesi" ve "En İyi Alışveriş Merkezi Geliştirme Projesi" seçildi. Mall of İstanbul, dünyanın önde gelen perakende ve eğlence sektörü dergisi Retail&Leisure tarafından düzenlenen 2011 The Global RLI Awards’da "Geleceğin Projeleri Üstün Başarı" ödülünü kazandı. Gayrimenkul sektöründe en iyileri belirleyen '2015 Sign of the City Awards’da "En iyi AVM" ünvanını aldı.

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi / ICSC tarafından 2016 yılında ‘Avrupa’nın En İyisi’ seçilen Mall of İstanbul, sektörün dünyadaki en prestijli ödülü olarak kabul edilen ve en iyi AVM’lerin vizyon, inovasyon, değer, başarı (VIVA) kriterlerine göre “sürdürülebilirliğinin” değerlendirildiği yarışmada “Best Of The Best- En İyilerin En İyisi” olarak tescillenmiştir